بهترین روپایی زن دنیا ! علی باستانی

image

علی باستانی / خبرگزاری پارس فوتبال 

باید به این کلام کسی که در مورد ایران و ایرانی گفته:"هنر نزد ایرانیان است و بس" مهر تائید زد.

باخبر شدیم جوان ایرانی"مهدی حب درویش" اهل شهریار قصد دارد هنر خود را که در دنیا بی رقیب است به ثبت برساند. مهدی حب درویش که 30 ساله می باشد این روزها در دوبی به سر می برد تا رکورد روپایی زدن را که قبل از این با 5 ساعت و نیم در اختیار یک کوبایی بود را شکسته و به نام خودش به ثبت برساند... به نام یک ایرانی!

از آنجا که دسترسی به مهدی امکان پذیر نبود با مربی او تماس گرفتیم و با او همکلام شدیم تا در مورد این هنرمند ایرانی بیشتر بدانیم.
آقای ترابی که در این چند سال مشوق مهدی بوده و به نوعی فعالیت های او را زیر نظر داشته است می گوید: مهدی تمام رکوردهای دنیا را در زمینه روپایی زدن شکسته اما متاسفانه در ایران توجهی به آن نشده است. مهدی شاید از معدود کسانی است که ساچمه را می تواند با پا از زمین بلند کند و حتی با توپ راگبی نیز روپایی بزند.

وقتی از نحوه و چگونگی عملکرد مهدی سوال کردیم، گفت: او با توپ تنیس 10:35 دقیقه بدون استراحت روپایی زده و با توپ نمره پنج هم 8 ساعت. او در طی این زمان و در عین حالی که روپایی می زند به تغذیه خودش هم می پردازد اما آنطور که ما متوجه شدیم اروپایی ها هر یک ساعت روپایی که می زنند، 5 دقیقه استراحت می کنند که در اینصورت رکورد مهدی با توپ تنیس در صورتی که خواب بر او غلبه نکند به 72 ساعت هم خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی باعث شده تا مهدی به این موقعیت برسد گفت: تمام زحمات بر دوش خود مهدی بوده و من اگر کاری هم کرده ام تنها در نقش هماهنگ کننده بوده ام ولاغیر. برنامه ریزی ها، نحوه تمرینات و تغذیه و ... همه با خودش بوده ضمن آنکه برادر و خانواده اش نیز خیلی در این راه به او کمک کرده اند.

آقای ترابی در ادامه می گوید: مهدی روزی 4 ساعت تمرین می کند که 2 ساعت کار با وزنه و 2 ساعت کار با توپ است. 4 سال است که بخاطر مصدوم نشدن بازی فوتبال را کنار گذاشته در حالی که تا بازی در تیم پاسارگاد نیز پیش رفت که هم بازی نبی اله باقری ها بود.
وقتی در مورد هزینه های صورت گرفته در طی این چند ساله پرسیدیم با این پاسخ مواجه شدیم: تمام هزینه های صورت گرفته تا به حال با خود مهدی بوده. حتی نماینده های گینس که قرار است به دوبی بیایند، پول هتل و رفت و آمدشان را از مهدی گرفته اند و این در حالی است که متاسفانه در این راه معمولا اسپانسرها هستند که هزینه ها را متقبل می شوند اما در اینجا هیچکس مهدی را همراهی نکرد. تمام هزینه های صورت گرفته در این 4 ساله 60 تا 70 میلیون بوده است.

البته ناگفته نماند که عربها حاضر شده اند 4 میلیارد تومان به او بدهند تا 10 سال مهدی را بابت برنامه های تبلیغاتی خودشان در اختیار داشته باشند اما مهدی فقط و فقط بخاطر نام ایران قبول نکرد.
ترابی البته اضافه کرد که از قرار معلوم آقای تاج در مصاحبه با یکی از شبکه های صدا و سیما اعلام نموده که قرار است بخشی از هزینه های مهدی را پس از بازگشتش از دوبی به او پرداخت کنند.

وقتی صحبت خاطره ای از هنرنمایی مهدی به میان آمد مربی ایشان چنین گفت: دو سال پیش والتر انگلیسی که اصلیت جامائیکایی داشت و به ایران آمده بود در سالن 12 هزار نفری آزادی شروع به رقابت با مهدی کرد با انواع توپ ها(البته بطور دوستانه) اما وقتی نوبت به کار با تیله و ساچمه رسید حریف انگلیسی با بیان کلمه No No از ادامه کار انصراف داد و با تعجب هنرنمایی مهدی را نظاره گر بود.
در پایان مصاحبه وقتی از مربی مهدی پرسیدیم اگر حرفی باقی مانده برایمان بگویید به شوخی گفت: "بنویسید مهدی فقط با من روپایی نزده!!"

/ 0 نظر / 13 بازدید