به بهانه جام جهانی آفریقای جنوبی 2010

بازهم فوتبال ، باز هم جام جهانی

فوتبال ، این ورزش جهانی ، باز هم میلیارد ها نفر چشم به جعبه جادو می دوزند و با هر گل ، خطا ، ضربه ایستگاهی و اوت یا شیرجه دروازه بانان به هیجان می آیند . ورزشی که تمام جنبه های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است . و همه این ها به خاطر این است که فوتبال زندگی است و زندگی فوتبال .

تب فوتبال در سراسر جهان بالا رفته هر روز سه مسابقه پر هیجان فوتبال از جعبه جادو پخش می شود ، هزاران مسابقه پیش بینی نتایج در تمام دنیا در حال برگزاری است و دنیا همچنان در تب فوتبال میسوزد .

فوتبال ، ورزشی که حتی سیاستمداران ، اقتصاد دانان و رهبران مذهبی جهان طرفدارش هستند . این بار در آفریقا

سفره پهن کرده است تا شکم گرسنه میلیون ها آفریقایی را با غذاهایی از جنس فوتبال سیر کند . آیا با تمام شدن این فستیوال جهانی ، فقر و گرسنگی هم از این کشور سیاه بخت بیرون خواهد رفت و یا اینکه آفریقا می ماند و ورزشگاه های بی مصرف ، و این سوال در ذهن همه فوتبال دوستان باقی است که آیا آفریقا شایسته میزبانی این جشن بسیار بزرگ خواهد بود یا خیر ؟

32 کشور از سراسر جهان ، همه در پی یک جام ، از ابر قدرت های سیاسی تا ابر قدرتهای فوتبالی ، بزرگترین مسابقات فوتبال در سطح جهان . آیا این جام به ایتالیا باز خواهد گشت یا برای چهارسال به کاخ ناتینگهام سفر خواهد کرد ، پادشاه اسپانیا هم خواهان این جام است ، آیا دوباره برزیلی ها در فینال سامبا خواهد رقصید ؟ ، یا مارادونا اسطوره تمام ادوار این جام را خواهد ربود ؟ یا اینکه پسران هلندی ، البته آفریقایی ها هم برای بدست آوردن این جام بسیار مشتاق هستند ، خروس های فرانسوی را نباید فراموش کرد ، چشم بادامی های مشرق زمین با امیدواری بسیار در پی جام هستند . تا رسیدن به این پاسخ فقط 63 مسابقه پر هیجان فوتبال فاصله داریم  و کدام کشور است که قهرمانی در این جام را نخواهد ؟

 

 

/ 2 نظر / 31 بازدید
بهزاد حمیدی

نه قربونت برم من اهل اصفهانم و توی اصفهان فعالیت میکنم