KEO پیغامبری برای آینده ! ارتباط بین نسل حاضر و نسل پنجاه هزار سال آینده

ماهوراه keo

 

پنجاه هزار سال دیگر چه کسی روی زمین زندگی می کند؟

آیا نسل انسان تا آن زمان باقیست؟

 آیا نسل های جدیدی جایگزین نسل کنونی خواهند شد؟

آنها از نسل گذشته خود چه اطلاعاتی خواهند داشت؟

 

آیا نسل کنونى مى تواند از هم اکنون با نسل پنجاه هزار سال آینده ارتباط برقرار کند؟ اگر نسل هاى گذشته مى توانستند با نسل کنونى زمین ارتباط برقرار کنند چه مى شد؟ اگر خوشبین باشیم و امیدوار به اینکه ، جهان ما تا پنجاه هزار سال دیگر پابرجاست آنگاه باید گفت بله ; نسل امروز جهان مى تواند با نسلى که پنجاه هزار سال آینده در زمین ظاهر مى شود ارتباط برقرار کند اما چگونه؟ پاسخ در سه حرف نهفته است: Keo

Keo چیست؟

ممکن است تاکنون نام Keo را نشنیده باشید. شاید هم شنیده باشید و مانند بسیارى چیزهاى دیگر از آن عبور کرده و به خودتان زحمت پرسیدن این که Keo چیست را نداده باشید. Keo پروژه منتخب جهانى قرن بیست و یکم است . Keo این پروژه منتخب قرن بیست و یکم به وسیله یونسکو مطرح شده تا شاید جهان پنجاه هزار سال آینده را به مکانى امن و مملو از صلح و شادى تبدیل کند.Keo در واقع نام یک پروژه بسیار بزرگ جهانى و همزمان نام یک ماهواره بزرگ و بسیار پیشرفته است که باید عامل اجراى این پروژه باشد.در این پروژه ، نسل کنونى زمین اطلاعات دقیقى از خود را گردآورى کرده و با استفاده از ماهواره Keo به فضا مى فرستد.پنجاه هزار سال بعد (معادل زمانى که اولین نقاشى هاى انسان غارنشین پدید آمده است) ماهواره Keo براساس برنامه اى که طبق آن عمل مى کند مجددا به زمین بازمى گردد و آنگاه نسل هاى آینده از موقعیت گذشتگان خود مطلع خواهند شد.این پروژه یک اثر جمعى با اهداف جهانى است و در آن از تمام مردم دنیا دعوت شده تا آزادانه و به هر زبانى که دلخواه آنها است ، نهایتا در چهار صفحه افکار ، ایده ها ، ارزش ها ، معیارها ، امیدها ، ترس ها و انتظارات خود را بنویسند تا مجموعه این آثار در سال ۱۱-۲۰۱۰ با ماهواره Keo به فضا ارسال شود.پنجاه هزار سال بعد ماهواره Keo همه اطلاعات را که در لوح هاى مخصوص حفظ و نگهدارى شده اند مجددا به زمین بازمى گرداند و آنگاه دانشمندان آن روزگار خواهند فهمید که نسل امروزى جهان چگونه مى زیسته و چه آرزوها و افکارى داشته است.ژان مارک فیلیپ فرانسوى ، متخصص ژئوفیزیک بین المللى و مدیر پروژه جهانى Keo مى گوید: «براى این که از همین امروز بتوانیم یک دنیاى مردمى تر بین انسانها به وجود آوریم و با فعالیت هاى خود نشان دهیم که مى خواهیم دنیایى بهتر داشته باشیم و مشکلات بین تمدنها و انسانها را از میان برداریم ، با کمک پروژه Keo یک تبادل نظر مساوى و برابر بین همه انسانها خواهیم داشت.»در پروژه Keo تمام انسان هایى که روى کره زمین زندگى مى کنند از هر نژاد و با هر زبانى ، ثروتمند یا فقیر ، ضعیف یا قوى ، از رئیس یک قبیله در سرزمین هاى آفریقا ، یک کودک فقیر و گرسنه در محله فقیرنشین در برزیل ، یک خردمند کهنسال ژاپنى ، یک مادر خانواده آفریقایى ، یک دختر شرقى ، یک برنده جایزه نوبل ، یک سیاستمدار ، یک عرب مسلمان ، یک مسیحى ، یک اقتصاددان حتى یک زندانى دربند و... همه مى توانند پیامى براى انسان هاى ۵۰ هزار سال آینده ارسال کنند.مدیر پروژه Keo مى افزاید: « Keo یک پرنده باستانى است که پس از بازگشت به کره زمین بعد از هزاران سال پیام انسانهاى امروزى را به مانند یک تصویر شفاف از تاریخ انسانهاى قرن ۲۱ به نسل هاى آینده منتقل خواهد کرد.»

 
Keo ایجاد ارتباط بین نسل کنونی


Keo علاوه بر ایجاد ارتباط بین نسل هاى دور و نزدیک مى تواند وسیله ارتباطى بسیار خوبى بین نسل حاضر نیز باشد.
به این صورت که طراحان پروژه پس از پایان مهلت ارسال نامه ها از سراسر جهان مفاد نامه ها را به صورت گمنام از طریق شبکه جهانى اینترنت در اختیار جهانیان قرار مى دهند و آنگاه همه انسانها مى توانند از نامه هاى یکدیگر که براى نسل هاى آینده نوشته اند باخبر شوند و البته نویسنده نامه را نشناسند.
طراحان پروژه اطمینان داده اند که هویت هیچ نویسنده اى در هیچ شرایطى براى کسى فاش نخواهد شد و حتى نویسنده نامه از همان ابتدا مى تواند مطلب خود را به صورت گمنام و بدون اعلام هویت براى Keo ارسال نماید.فایده این کار آن است که نسل کنونى مردم جهان نیز به خوبى با فرهنگها و ملیت هاى مختلف آشنا مى شود.ژان مارک فیلیپ مى گوید: «پس از فرستادن Keo به فضا ، یک طبقه بندى کامل از پیام هاى جمع آورى شده به صورت کاملا ناشناس و بدون نام ، با استفاده از تکنیک هاى پیشرفته آنالیز کامپیوترى و بر مبناى موضوع و محتواى هر پیام انجام خواهد شد و نتایج این بررسى به منظور ایجاد تبادل نظر و مذاکره جهانى براى ساختن یک دنیاى مردمى بهتر بین انسانها در اختیار رسانه هاى ارتباط جمعى ، مدارس ، سازمان هاى غیردولتى و دولت ها قرار خواهد گرفت.

چگونه مى توان در این پروژه شرکت کرد؟

براى شرکت در این پروژه و نوشتن نامه اى ـ به تمام زبان های دنیا از جمله فارسی - در حداقل یک خط و حداکثر چهارصفحه براى نسل پنجاه هزار سال آینده مى توان به سایت www.keo.org مراجعه کرد و در آنجا پیام گذاشت. هم اکنون روزانه صدها نفر از مردم جهان با رجوع به این سایت براى آیندگان پیام مى گذارند.

 

ماهوراه keo

 

مهلت ارسال پیام

پروژه Keo تا پایان سال ۲۰۰۹ پیام هاى مردم جهان را جمع آورى مى کند و با انتقال آنها به سوى لوح هاى مخصوص و بسیار پیشرفته در سال ۱۱-۲۰۱۰ آنها را با استفاده از ماهواره Keo به فضا مى فرستد.

وابستگى Keo

مدیر پروژه Keo مى گوید این پروژه کاملا مستقل است و هیچ وابستگى سیاسى ، مذهبى و یا تجارى خاصى ندارد.این پروژه چندین سال پیش با کمک سازمانهایى چون یونسکو ، وزارت امور خارجه فرانسه و سازمان فضایى آریان ، سازمان فضایى اروپا و فدراسیون بین المللى حقوق بشر و افرادى که مایل به خدمت به بشریت بوده اند و منابع درآمد آنها مشروع بوده و خصوصا از محل فروش مشروبات الکلى و دخانیات نبوده طراحى و اجرا شده است. موسسات زیاد دیگرى به این پروژه کمک کرده اند که تعداد آنها بسیار زیاد و قابل ذکر نیست.

مردم دنیا چقدر از Keo اطلاع دارند

ژان مارک فیلیپ مدیر پروژه Keo مى گوید: «این پروژه از پوشش رسانه اى بسیار خوبى در سطح جهان برخوردار است اما با این حال هنوز بسیارى از ملل با آن آشنا نشده اند.علاوه بر رسانه ها ، سازمان هاى بزرگ جهانى چون یونسکو و سفارت هاى فرانسه و برخى دیگر از کشورها درباره آن اطلاع رسانى کرده اند.همچنین تاکنون چندین کنفرانس بین المللى درباره این پروژه در کشورهاى مختلف دنیا برگزار شده که نقش موثرى در شناساندن آن به جهانیان داشته است.»علاوه بر این Keo هم اکنون در عمده دانشگاه هاى جهان پروژه اى شناخته شده است.آنچه یونسکو و مدیر پروژه خواستار آنند این است که همه جهانیان Keo را بشناسند و با غنیمت شمردن این فرصت طلاى ارتباطى ، با هم نسلان خود و نسل هاى آینده مرتبط شوند.

منیع : سایت آفتاب

/ 2 نظر / 15 بازدید
وروجک

سلام آقا احساننننن خوبين ؟؟؟؟؟؟چه قالبتون ناز شده [نیشخند]به من سر بزنينhttp://pomes.persianblog.ir/

امین

جالبه مثل فیلم "knowing"با بازیه نیکلاس کیج اگه ندیدی حتماً ببین ،منم یه نظر سنجیدر مورد 2012 تو وبلاگم گذاشتم خوشحال میشم توهم نظر بدی . به نظر من عده زیادی ممکنه توسال 2012 بمیرن ولی نسل انسان ها منقرض نمیشه چون چند وقت پیش دانشمندای روسی اعلام کردن که26 سال دیگه یه سیارک میخواد ار فاصله نزدیک زمین عبور کنه که احتمال برخوردش خیلی زیاده همچنین ورود منظومه خورشیدی به دیسک کهکشان راه شیری حدود 30 سال دیگه تخمین زده شده که تقریبا زمانش یکیه . در این مورد مطلب زیاد دارم ولی تا حالا به فکر انتشارش نبودم تا اینکه به بلاگ شما سر زدم ،فعلاً[گل][خداحافظ]